NAISED JA KUU

Kuu sünoodiline tsükkel kestab 29,5 päeva. Astroloogias kestab Saturni üks ring läbi 12 astroloogilise maja 29,5 aastat. Need on inimese elus väga olulised perioodid, verstapostid, mille raskus sõltub sellest, kuidas elati sellele eelnenud perioodi jooksul.

Numeroloogias esindab Kuu number kahte. Märksõnadest on naiselikkus, diplomaatilisus, harmoonia, kaastundlikkus, intuitsioon. Numeroloogiaski arvestatakse inimese elus kolme suurt, 28 või ka 29,5 aastat kestva tsükliga. Esimese tsükli jooksul toimub naiseks kujunemine, teine tsükkel on viljakuse periood, mil selgub, millise vundamendi on naine eelneva perioodi jooksul ladunud. Kolmas on kokkuvõttev tsükkel, mis näitab, kuidas eelnevalt ehitatu elutuultele vastu peab.

Kuu peegeldab naise elu kolme tähtsat ajajärku – neitsi, ema, vana naine ehk siis teadjanaine. Iga kuutsükli jooksul teeb Kuu läbi müsteeriumi – loomisest viljakuse kõrgpunktini ja hääbumiseni. Nii on igakuiselt ka viljastumisvõimelise ja terve naisega. Igal kuul küpseb uus munarakk, mis ootab viljastamist ja kui seda ei toimu, siis sureb ning lahkub jäädavalt.

Loomevõimas kuuveri

Läbi kõikide kultuuride on kuuverd peetud au sees, sest kui veri jääb naise sisse, siis sünnib uus elu. Vana-Hiina targad nimetasid menstruaalverd emakese Maa essentsiks, yin-printsiibiks, mis andis kõigele elu. Mõned Aafrika hõimud on arvanud, et kui hoida seda verd 9 kuud potis kaane all, siis tuleb sellest laps. Ristiusus aga peeti naist kuupuhastuse ajal ebapuhtaks või koguni roojaseks ning ta ei tohtinud käia armulaual, palvustel, kalmistul ega seista isegi pühapildi ees.

Põlis-Ameerika Lakota hõimu õpetus kõlab aga nii: „Jälgi oma vanaema Kuud, tema valguse muutused kujundavad ümber sinu hinge. Kui ta on kõige heledam ja tema nägu avatud, siis on aktiivsuse ja energia kõrgtaseme aeg. Maga seal, kus Kuu valgus sind puudutab. Tunne rõõmu ja loovust. Kui vanaema Kuu hakkab katma oma nägu, tõmbu rahvarohketest kohtadest eemale, mine sissepoole, kus on pigem olemine kui tegemine. Pimedamal, vere voolamise ajal on loor sinu ja suure müsteerium vahel kõige õhem. Ole aldis nägemustele, vihjetele, intuitsioonile. Hiljem naase pimedusest – naine puhastunud kehaga.” Sellest järeldus, et naiste tsükkel ühtis kuu tsükliga.

Sea elu kuu järgi

Siit võiks kõrva taha panna seda, et päev enne ja pärast kuuloomist, samuti ka isikliku tsükli lõppedes oleks hea viibida kasvõi veidi aega eraldatuses, suhelge reaalse maailmaga nii vähe kui võimalik ja paastuda. Täiskuuööd on aga sobiv aeg mediteerimiseks ja inspiratsiooni hankimiseks.

Paraku on aga tänapäeva naiste elustiil selline, et Kuu rütmidega harmoonias on suhteliselt keeruline.

Vanasti arvati, et kui naistel on menopaus, hakkab kuuveri voolama veenides ja sellepärast olid vanad naisnõiad hinnatud, kuid ka tagakiusatud.

Hiina traditsiooniline meditsiin väidab, et üks aasta pärast menopausi on igal kuuloomise päeval võimalik teha teraapiat, et kutsuda ellu kasutamata jäänud munarakkude energia ning suunata see sinna, kus organism seda vajab.

Vähemasti nüüd, kui naine seda enne pole teinud, peaks ta teadvustama oma loovuse ja loomuse. Paraku kaotavad aga paljud naised pinna jalge alt ja usu endasse. Eriti need naised, kelle väärtusskaala eesotsas asuvad veetlus ja seksikus. Aga ka need naised, kes enda jaoks elada ei oska.

Kuu mõju kaalule

Täiskuu impulsid on ebasoodsad haavade paranemisele. Sel ajal korjatud ravimtaimedel on aga tugevam mõju.

Kehakaalu alandamiseks pole vaja jälgida mingit konkreetset dieeti. Kasvava kuu ajal tuleb hoolikamalt toitu valida. Kahaneva kuu ajal võib seevastu rohkem maiustada.

Paastupäevi võiks pidada nii täiskuu kui kuuloomise päeval ja päev enne või pärast seda. Täiskuu paast aitab kehakaalu alandada, kuuloomise paast aitab vabaneda mürkidest ja muust ebavajalikust. Kui Kuu rütme jälgida, kaob vajadus pikkadeks ja piinarikasteks dieedipidamisteks.

Scroll To Top