Ebausk ja numeroloogia

kirjutas Kai Tamm ajakirjas Naised ,

20 juuni 2008

Reedene päev allub planeet Veenusele, aga kuna hellenismi perioodil oli Veenuse ladinakeelne nimetus Lucifer (valgusetooja), kes oli võimuiha pärast Maale heidetud ingel, seostas kirik seda päeva hiljem saatanaga. Maades, mille nädala arvestus algab pühapäevaga, on reede kuues nädalapäev. Veenuse number on 6 ja sellega seondub piiblist tuntud “metsalise arv” 666. Väidetavalt löödi Kristus risti reedel. Võib leida viiteid, et Eeva pakkus Aadamale õuna reedel ning et Kain tappis Aabeli reedel, kolmeteistkümnendal.

Kolmteist on halvakõlalise häälduse tõttu Hiinas, mitmetes muistsetes kultuurides ning kristlikes maades tuntuim pahaendeline, surma ja õnnetusega seonduv arv, mida nimetatakse ka kuraditosinaks. Eelkõige seetõttu, et ta järgneb kaheteistkümnele, täiuslikkuse arvule – 12 kuud aastas, 12 sodiaagimärki, 12 Iisraeli hõimu, 12 Jeesuse jüngrit jne. Laiemalt hakati kolmeteistkümmet õnnetuse numbriks pidama alles XV sajandil ning seda pärast kurikuulsat 546 templirüütli arreteerimist 13.07. 1307 ja sellele järgnenud suuri ketseriprotsesse. Kirik leidis 13-le täiendava süü asjaoluga, et Juudas Iskariot reetis Jeesuse ning oli viimse õhtusöömaaja kolmeteistkümnes külaline.

Võib ka õnne tuua

Paljudes maades kolmeteistkümmet halvaks numbriks ei peeta, otse vastupidi – Mehhikos on see kõige parem, püha ja tähtis number, mis sümboliseerib Päikest ja mehelikku energiat. Hilisjudaismis, vähemasti Jeesuse aegadel, suhtuti sellesse numbrisse kui õnnenumbrisse. Põhja-Saksamaal on peetud abiellumist kolmeteistkümnendal kuupäeval eriti heaendeliseks. Ka numeroloogilises võtmes pole see number paha ega õel. Kolmeteistkümnendal kuupäeval sündinu on praktiline, kindla sõnaga inimene, kellele võib alati loota. Sellisele inimesele on kolmteist õnnenumber. Kui ta on sündinud reedel, siis on see nädalapäev tema õnnepäev, seega on tema jaoks reede ja kolmeteistkümnes parim kombinatsioon.

Ebausk põhineb sümbolitel, mille järgi usutakse seda või teist, ning tegelikult on see üsna isiklik nagu unenäod, mille tõlgendused on erinevad. See, mis ühe inimese puhul võib tähendada head, ei pruugi teise inimese puhul paika pidada ning vastupidi. Igal inimesel on omad head ja halvad sümbolid ning nende tundmaõppimine võib muuta elamise-olemise lihtsamaks. Mõningate sümbolite puhul tuleks selgeks teha, kust need pärit on ja miks on need muutunud just selle asja/tegevuse ebausu märgiks. Näiteks must kass, keda on seostatud musta maagia ja nõidadega. Must kass ise ei too kellelegi õnnetust. Kui inimene on teinud selle armsa loomakese oma õnnetuse sümboliks, annab tema nägemine vaid märku, et miski võib juhtuda, ning soovitab olla valvel. Musta kassi löömine, kividega loopimine vms toob kindlasti ebaõnne, sest see on tegu, mis kuulub karma* valdkonda.

Igale oma tähendus

Kuna ka numbrid on sümbolid, võib neist luua endale tõhusa sümbolite keele. Tänavad ja teed on autosid massiliselt täis ning lihtsaim viis on jälgida numbrimärke, millel ilutsevad reas ühesugused numbrid. Kindlat valemit ega retsepti pole võimalik anda, sest igaühe jaoks on numbrite tähendused individuaalsed. Erinevad numeroloogilised süsteemid annavad numbritele mõneti erinevaid tähendusi, kuid õnnenumbriks peetakse siiski inimese sünnikuupäeva ja/või selle ristsummat (14; 1 + 4 = 5).

Numeroloogias peetakse tähtsaks meisternumbreid 11, 22, 33, 44. Suuremad meisternumbrid saavad esineda vaid nimenumbris või mõnes muus numeroloogilises kombinatsioonis. Meisternumbrid näitavad kõrget vaimset ja hingelist taset, mis tuleneb sellest, et nende numbrite esindajad on “vanad hinged” ning neil on siin täita erilised ülesanded.

Mõni inimene satub vaatama kella just siis, kui kell on 11.11 või 22.22. Tavaliselt esineb selliste inimeste numbrites meisternumber (11, 22, 33 jne), mõnikord ka varjatud kujul, ning nii tuletab meisternumbri eluülesanne end inimesele meelde.

Alati on kõige tähtsamad need numbrid, mis inimese elus sageli korduvad, sest neil on talle midagi öelda, rõhutada, millelegi viidata.

Huvitav fakt: Inimesi eluteenumbriga 44 – “kõrgeima õigluse kohtunik” – sündis kahe aastatuhande jooksul esimest korda 29.09.1995 ning aastatuhande lõpuni veel suhteliselt vähestel päevadel.

 

 

Scroll To Top